MEZUNİYET KIYAFETİNİZ İLE IŞILDAYIN

MEZUNİYET KIYAFETİNİZ İLE IŞILDAYIN

Çoğu kişi için mayıs ayının büyük bir önemi yoktur. Ancak son sınıfı okuyan üniversite öğrencileri için belki de bütün üniversite hayatları boyunca en önemli olan ay bu aydır. Çünkü şimdi mayıs ayı geçen senelerdeki gibi yalnızca yaz tatilinin habercisi değildir. Aynı zamanda yaklaşan mezuniyetlerinin hazırlıklarının yapılması için de son dönemeçtir. Ancak mayıs ayının bitmesine yakın çalan çanlar ile tutuşan etekler bazen hazırlıkların tamamlanmasını engelleyebilmekte ve zaten kafası karışmış olan öğrencilerin ne giyecekleri konusunda iyice kararsızlık yaşamalarına sebep olmaktadır. İşte bu sebeple sizlere yol gösterici olan bu yazımızı okumak, kafanızdaki soru işaretlerinin azalmasına ve hatta kararınızın kesinleşmesini sağlayabilir.

MEZUNİYET KIYAFETİ SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

Bu soruyu sizlere çoğu blogda olduğu gibi ‘Mezuniyet kıyafetleri nasıl olmalıdır?’ şeklinde de sorabilirdik. Ancak eğer sizler de bu tarz yazılarla karşılaştıysanız hemen belirtelim, böyle bir sorunun tek bir cevabı yoktur. Çünkü mezuniyetiniz hayatınızda bir kere gerçekleşen ve yalnızca sizin eğlenmeniz için düzenlenen bir organizasyondur. Bu sebeple bu organizasyonda giyim kuralları yoktur. İçinizden geldiği gibi ve dilediğiniz şekilde giyinmek sizin bu organizasyon çerçevesindeki en doğal hakkınızdır. Tarzınıza en uygun kıyafeti tercih ederek gecenizi şenlendirmek yalnızca sizin elinizde! İşte bu noktada kafanızda dönmesi gereken doğru soru şudur: Mezuniyet kıyafeti seçimi nasıl yapılmalıdır?

Mezuniyet kıyafeti seçimlerinizi etkileyecek olan bütün unsurlar oldukça önemlidir ve asla göz ardı edilmemesi gerekir. Aksi takdirde gece boyunca arkadaşlarınız eğlenirken sizler bir köşede oturmak durumunda kalabilirsiniz. Mezuniyet kıyafeti seçimlerinizi etkileyecek olan unsurlar ise şu şekildedir:

  • Mezuniyet için tercih edilen mekan
  • Organizasyonda çalacak müzik türleri

Mezuniyet İçin Tercih Edilen Mekanın Önemi

Mezuniyet için tercih edilen mekanın önemi aslında fark etmesek de çok büyüktür. Öncelikle mezuniyetin açık havada mı yoksa kapalı bir mekanda mı yapılacağı kıyafetlerinizin modelini belirlemenizde büyük rol oynar. Açık havada yapılacak olan bir törende akşam saatlerinin serin olduğu dikkate alındığında uçuş uçuş olan kıyafetlerin pek de tercih edilemeyeceğini fark edeceksiniz. Aksi takdirde sürekli olarak kıyafetinizi kontrol etmek sizi yoracak ve bir süre sonra geceye erkenden veda etmek istemenize sebebiyet verecektir. Saçlarınız için düşündüğünüz şey her ne ise açık havada maalesef dağınık bir saç da tercih etmeniz pek mümkün gözükmemektedir. Sürekli olarak rüzgarın savurduğu ve yüzünüze yapışan bir saç gecenizi zehir etmek için tek başına yeterli olacaktır.

Organizasyonda Çalacak Müzik Türlerinin Önemi

Eğer mezuniyet boyunca çalacak olan müzik türlerini bilirseniz kıyafet seçimlerinizi yaparken çok daha planlı olabilirsiniz. Örneğin dans etmeye pek de elverişli olmayan müzikler gece boyunca sizlere eşlik edecekse kıyafet ve ayakkabı seçiminiz konusunda çok daha özgür olabilirsiniz. Ancak hareketli parçalar ile devam edecek bir gece için tercih edeceğiniz kıyafetlerin, dans ederken sizlere zorluk çıkartmayacak kıyafetler olması gerekir. Bununla beraber ayakkabı tercihlerinizde de gecenin dans edilen kısmına geçildiği zaman daha rahat etmeniz için çift seçim yapabilirsiniz. Bu şu demek, geceye topuklu ayakkabılar ile giriş yaptıktan sonra dans etmek istediğiniz kısımlar için ekstra bir babet veya spor ayakkabı getirmeniz, ayaklarınız için sağlıklı bir tercih olabilir.

TERCİH EDEBİLECEĞİNİZ MEZUNİYET KIYAFETLERİ

Bütün bu zorunlu unsurları dikkate aldığınızı düşündüğümüz zaman geriye kalan şey ise zevkinize, tarzınıza ve tavrınıza en uygun olan kıyafeti dilediğiniz gibi, özgürce seçmenizdir. İşte bu noktada kendi tarzınıza en uygun olan kıyafeti nasıl bulacağınızı düşünüyor iseniz sizler için her tarza uygun bir örnek mezuniyet kıyafeti ile liste çıkardık.

Retro Mezuniyet

Vintage giyim tarzı ile karıştırılmaması gereken ancak odak noktasında ortak yanları da bulunan Retro ve Vintage tarzda Retro giyim tarzını ayırt edilir kılan özelliği eski yıllarda yaygın olan kıyafet ve aksesurların yeni dönemde tekrardan popüler olması anlamına gelmesidir.

Avangart Mezuniyet

Bu giyim tarzı genellikle günlük giyilebilir olmayan, yaratıcı kıyafetlerden oluşur.

Gotik Mezuniyet

Ortaçağ'ın karanlık özelliklerinin ortaya çıktığı akımdır.

Vintage Mezuniyet

Belli bir döneme ait olan giyim tarzının izlerini taşıyan akımdır. Retro tarzdan farklı olan vintage tarzda yeniden popülerleşme yoktur.

Sofistike Mezuniyet

Modada şık, seçkin anlamında kullanılan sofistike, zevkli bir giyimi gösterir. İş dünyasının resmi havasını enerjik bir görüntü ile bir araya getiren bu tarz günümüzde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Maskülen Mezuniyet

Erkek kıyafetlerinin daha kadınsı biçimine denir.

Minimalist Mezuniyet

Sadeliğin hâkim olduğu giyim tarzıdır.

Feminen Mezuniyet

Kadınsı hatları vurgulayan giyim tarzıdır.

Elegant Mezuniyet

Kibar, ince anlamındaki elegant, modada zarif bir duruşu temsil eden giyim tarzıdır.
Etiketler: Blog
Temmuz 04, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR