YAZLIK MİDİ ELBİSELER İLE TANIŞIN

YAZLIK MİDİ ELBİSELER İLE TANIŞIN

Yaz aylarında kadınların en çok tercih ettiği kıyafetlerin başında elbiseler gelir. Bunun nedeni yazın kavurucu sıcaklarında bacakların örtülerek olası alerjik rahatsızlıklar ile uğraşılmak istenmemesidir. İşte bu sebeple tercih edilen elbiselerin içerisinde yazın en sık tercih edilenler ise midi boy elbiselerdir. Eğer sizin için de moda önemli bir tutkuysa dilerseniz geçen sezonun en çok tercih edilen yazlık elbisesi olan yazlık midi elbiselerden gelin biraz bahsedelim.

YAZLIK MİDİ ELBİSELER

Midi boy elbiseler adından da belli olacağı gibi uzun veya kısa olmayan, dizin altında orta bir boyda yer alan elbiselerdir. Özellikle sonbahar ve yaz mevsimlerinde oldukça sık kullanılırlar.

Midi boy elbiseler seçilirken ve kombinlenirken oldukça dikkat edilmesi gereken kıyafetlerdir. Öncelikle elbette önemli olan sizin kendinizi giydiğiniz kıyafetin içerisinde nasıl hissettiğinizdir. Yine de midi boy elbiseler konusunda biraz seçici olmalısınız çünkü midi boy elbiseler yanlış bir şekilde kombinlenmeye oldukça müsaitlerdir ve eğer yanlış kombinlenirlerse estetik ve güzel görünümlerinden maalesef eser kalmayabilir.

Midi boy elbiselerle şık bir kombin yapmak ve özel günlerde kullanmak istiyorsanız midi boy elbiseleri stilettolar ile kullanabilirsiniz. Eğer daha rahat bir kombin yapmak isterseniz ise midi boy bir elbise ile spor bir ayakkabı kombinleyerek gününüzü yorulmadan geçirebilirsiniz.

KİMLER MİDİ BOY ELBİSE GİYMELİ?

Kıyafet seçimlerinde vücut tipi oldukça önemlidir. Bunun sebebi bazı kıyafetlerin bazı vücut tiplerini olduğundan daha kötü veya şekilsiz gösterebilmesindir. Eğer bu tarz durumlara takılmayan biriyseniz elbette ki dilediğiniz kıyafeti dilediğiniz gibi giyebilirsiniz. Sonuç olarak moda sektöründe hiçbir zaman kesinkes yasaklar bulunmamaktadır.

Vücut tipinin yanında kıyafet zevkinizin nasıl olduğu da oldukça mühimdir. Kimi insan yalnızca belli bir tarzda giyinmeyi severken kimisi de değişik tarzları denemeyi ve durmadan bir tarz arayışı içerisinde olmayı sever. Eğer değişik tarzda kıyafetler giymeyi ve seçimlerinize farklılık katmayı seviyorsanız midi boy elbiseleri sizler de tercih edebilirsiniz.

Midi boy elbiseler doğru kombinlendiğinde pek çok kişi tarafından tercih edilebilirler. Bu elbiseler alt bedenleri ince kişiler için daha uygundur. Vücudu sarması veya bol olması fark etmeksizin midi boy elbiseler en çok orta boylardaki ince yapılı kadınlarda estetik durur. Ancak midi boy elbise giymeyi seven herkes kendisine uygun bir model ile bu elbiseleri günlük hayatlarına elbette sokabilir.

KISA BOYLULAR MİDİ ELBİSE TERCİH ETMELİ Mİ?

Midi elbise bacak boyunu kısa gösterebileceği için kısa boylu kişiler için esasında uygun bir kıyafet değildir. Ancak bu durum elbisenin bacakta bittiği noktaya göre değişiklik gösterebilir. Herkesin vücut yapısı farklı olduğu için kesin bir genelleme yapmak ise oldukça zordur. Örneğin kısa boyluysanız ancak kalça ve bacak yapınız inceyse midi boy elbiseler size oldukça yakışacaktır. Bacaklarının alt kısımları çok kalın kişiler ise ne kadar uzun olurlarsa olsunlar midi boy elbise onların vücuduna çok da uygun değildir. Yani aslında midi boy elbiselerin vücutta bittikleri noktalar boydan ve kilodan daha önemlidir.

Bu konuyla ilgili olarak genel bir değerlendirme yapmamız gerekirse eğer; midi boy bir elbiseyi üzerinize geçirdiğinizde eğer kendinizi iyi hissediyorsanız önemli olan budur ancak eğer vücudunuzu olduğundan kalın veya kısa boylu görüyorsanız bu yanlış bir elbise seçmiş olduğunuzu gösterir. Çünkü önemli olan kendinizi giydiğiniz kıyafetin içerisinde nasıl hissettiğinizdir. Ancak her türden kıyafet belli bedenlerde daha güzel durabilir. Bu yüzden sizin bedeninize uygun olmayan kıyafetler için üzülmenize hiç gerek yoktur. Örneğin balık model uzun elbiseler kalçaları geniş kadınlarda çok daha güzel ve alımlı durmaktadır. Midi boy elbiseler, vücut tipinize uygun bir modelini bulduğunuzda yaz kış kullanabileceğiniz tarzda elbiselerdir.

Yine de kısa boylu kadınlar için hiçbir çözüm olmadığını söylemek yanlış olur. Midi boy elbiseyi eğer özel bir günde topuklu ayakkabılar ile giymeyi tercih ettiyseniz, topuklarınızın yüksek olması elbiseyi ve sizi daha alımlı gösterecektir. Eğer çok uzun boylu değilseniz böyle bir kombinde mutlaka yüksek topuklu ayakkabılar seçmeye bu sebepten özen gösterin. Çünkü midi boy elbiseler zaten boyu her zaman olduğundan daha kısa gösteren kıyafetlerdir.

Bazen de kimi kadın boyu konusunda kendisiyle oldukça barışıktır ve dışarıdan nasıl bir izlenimin kendisine sunulacağını umursamazlar. Eğer böyle bir kadınsanız işte o zaman size güzel bir haberimiz var. Midi boy elbiseleri günlük hayatınızda spor kombinler ile kullanırken spor ayakkabı giyebileceğiniz gibi, bot da tercih edebilirsiniz. Spor botlar veya az topuklu botlar ile midi boy elbiseleri çok havalı bir kompozisyona sokabilirsiniz. Özellikle kış aylarında renkli çoraplara uygun bir midi boy elbise ve geniş, postal tipli botlar ile oldukça farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

BU SEZONUN EN ÇOK KONUŞULAN MİDİ BOY ELBİSELERİ

Midi elbiseler her sene yaz aylarında çok konuşulan ve yüksek rağbet gören kıyafetlerdir. Belli istatistiklere göre ise bu sezonun en çok konuşulan ve konuşulmaya devam edecek olan midi boy elbiseleri şu şekildedir:

Saten Midi Elbiseler

Saten kıyafet kadınların kendini içerisinde en şık hissettiği kıyafetlerin başında gelir. Bu sebeple bu yaz saten midi elbiselerin özel günlerde sıklıkla karşılaşacağımız kıyafetlerden olduğunu düşünmekteyiz.

Takımlı Midi Boy Elbiseler

Takımlı kıyafetler kadınlar arasında bir anda fenomen haline gelmeye başladı. Bunların içerisine aslında alt ve üst beden arasında kumaşsal bir bağlam noktası bulunmayan elbiseler de yer almaktadır. İşte buna örnek verilebilecek en güzel elbise de takımlı midi boy elbiselerdir.

Dekolteli Midi Boy Elbiseler

Dekolte kadınların genel hayatlarında kullanmayı çok sevdikleri bir detaydır. Özellikle yaz aylarında çok daha şık bir duruş gösteren dekolteleri bu sene midi boy elbiselerde tercih ederek kendiniz için de bir farklılık yaratabilirsiniz
Etiketler: Blog
Ağustos 05, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR