İade şartları nelerdir?

 

 
Siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (hasar, özür, bozukluk vs) dolayı ürünlerinizi iade etmek istiyorsanız, ürünlerin elinizde geçtiği tarihten itibaren en geç 15 (onbeş) gün içerisinde web sitemize üye girişi yaparak Hesabım -> Siparişlerim bölümü altından iade talebinde bulunmanız gerekmektedir.

 

 

 

İade talebi oluşturmak için buraya tıklayın
İsteğiniz doğrultusunda ürünü orijinal ambalajı bozulmadan ve yanında size gönderilen bütün belgelerle mesafeli satış sözleşmesinde bulunan adresimize (FF Tekstil San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. Adresi: Yenibosna Merkez Mahallesi Yalçın Koreş Caddesi Ali Duran Sokak No:5 Bahçelievler İstanbul) UPS Kargo ile karşı ödemeli olarak göndererek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Farklı bir kargo firması ile gönderi yapılması durumunda kargo masrafları alıcıya aittir.

 

 

 

UPS Kargo gönderici kodumuz (2893VY)
Müşteri hizmetleri temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonucunda ürünleri tarafımıza gönderirken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.
 Bunlar;
-Ürün(ler) orjinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir. 
-Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz gerekmektedir. 
-Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, 'Ürün Birim Fiyatı + KDV' şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır. 
-Ürünlerde ise değiştirme ve iade yapabilmek için ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürün orijinal paketi ve faturası ile birlikte 15 gün içinde "Yenibosna Merkez Mahallesi Yalçın Koreş Caddesi Ali Duran Sokak No:5 Bahçelievler İstanbul" adresine gönderilmelidir. 15 günü geçen iadeler kabul edilmemektedir. Satış sözleşmesindeki Madde:9 içerisinde bulunan Cayma Hakkı şartlarına uygun iadelere kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır. Ürün değiştirme işlemi sadece merkez ofisten yapılır.  
-Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 
-Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren 7 (yedi) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.
 Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.

 

 

 

İade talebim kabul edildi. Bundan sonra ne olacak?
 
 
 
İade ile ilgili prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığınız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 7 (yedi) iş gününü almaktadır. İade durumunuzu üye girişi yaparak, Siparişlerim sayfasından kontrol edebilirsiniz.
Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri ortalama 7 iş günü içerisinde gerçekleşmekte ve yapmış olduğunuz ödeme tutarı kredi kartınıza yatırılmaktadır. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması bankalara göre ortalama 1-3 iş günü sürmektedir. Bu süreç içerisinde "RUE" hiçbir şekilde etkisi yoktur, sürenin uzaması halinde bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Taksitli satışlarda geri ödemeler taksitlendirilerek yapılmaktadır. 
Havale/eft ile verilen siparişlerin ödeme iadeleri için, ürünüzün iptali onaylandığı tarihte müşteri temsilcilerimiz size üyelik sayfanızda bulunan iletişim bilgilerinden yararlanarak ulaşacaklar ve banka hesap bilgilerinizi isteyeceklerdir. Sizden banka hesap bilgilerinizin alınmasına istinaden ödeme iadeniz ortalama 2-5 iş günü içerisinde yapılacaktır.
 
 
-İade etmek istediğiniz ürün / ürünler UPS Kargo ile gönderildiği taktirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.
 
 
 
Ürünlerimi değiştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
 
 
Ürün değişimi için müşteri hizmetleri departmanı ile görüşmeniz gerekmektedir. Stok durumuna göre değişim işlemi gerçekleşebilir ya da gerçekleşmeyebilir.
 
 
Değiştirmek istediğiniz ürün stoklarımızda bulunuyorsa UPS Kargo ile adresimize gönderebilirsiniz.
Değişim için gönderdiğiniz ürün için paketin içerisinde yer alan sipariş formuna istediğiniz bedeni not etmenizi rica ederiz.