Kadın tulum modelleri

Kadın Tulum

Kadın tulum modelleri yaz aylarının gözdesi olarak, vitrinlerde ve dolaplar da yerini alamaya devam ediyor. Gece şıklığı yakalama da, günlük rahatlığı yakalama da bir hayli fazla tercih edilen tulum modelleri, kullanışlılığı ile de oldukça fazla dikkat çekmektedir. Kombinlenmesinin oldukça kolay olduğu ve tek parça oluşuyla pantolon mu etek mi, t-şört mü gömlek mi? sorularına maruz bırakmadan sadece bir dakika da hazır hale getirmesiyle son dakikaların kurtarıcı olma özelliğini hiç bir kıyafete kaptırmıyor. Tulum deyince akıllara çok şık modeller ve çeşitli desenler gelmektedir.

Çizgili tulumlar, çiçekli tulumlar, fermuarlı, düğmeli tulumlar gibi sıradan modellerin yanında omuzdan tek kol tulumlar, askılı tulumlar, taş işlemeleriyle geceye şıklık kazandıran tulumlar da sezona damgasını vuranlar arasında yer alamaya devam ediyor.


Hangi Zamana Ne Tür Tulum Modelleri Seçilmelidir?


Renk renk çeşit çeşit tulumlar saymakla bitiremeyecek kadar farklı türlerle tüketicinin beğenisine sunulmuş vaziyette çarşı ve pazarlarda yerini almaktadır. Şifon kumaşın bol paça ile buluşması ile şıklığın ve rahatlığın bir arada yakalandığı tulum modelleri özellikle tercih edilmekte daha spor ve günlük modeller ile bir araya gelmek isteyen kullanıcılar ise keten kumaştan yapılmış belden kemerli modelleri seçmektedirler. Hem spor hem şık modellerin de bir arada sunulabildiği kadın tulum modelleri de ebetteki mevcuttur. Bu modellerin en başın da yandan düğmeli kalın askılı modeller gelmektedir.

Kadın tulum modellerinin çok fazla çeşitlilik göstermesi seçim yapmayı bir hayli zorlasa da giyilecek mekanın ve zamanın dikkat edilmesi ile birlik de zorlanma kısa bir sürede kendini bilinçli bir rahatlamaya bırakacaktır. Gidilecek olan zamanın gündüz saatlerinde olması, arkadaşlarla buluşma gibi bir durumu içermesi günlük düz belden kemerli tulumların seçilebileceğini gösterirken, gece çıkılan bir eğlence ve ya arkadaşlarla buluşma mini bir tulumun seçilmesini gerektiğini gösterebilmektedir. Siyah bilekte biten dar paça pantolonu ve üzerinde bisiklet yakasıyla sıfır kesim kollarıyla iş kadınlarının gözde tulumu en çok tercih edilenler arasındadır.


Boya Göre Nasıl Kadın Tulum Seçilmelidir?


Tulum seçilirken dikkat edilmesi gereken pek çok vücut özelliği vardır. Bunların en başın da kilo ve boy gelmektedir. Ancak sadece kilo ve boy diyerek genelleme yapmak oldukça yanlış olacaktır. Kilonun nerede toplandığı, bacak, bel, kol boyu oldukça önemlidir. Kilosu bacakta toplanan bir kadın çok fazla dar ve ya geniş bir pantolonu olan tulum giymemelidir. Çok fazla bol kesim olması boyu kısa gösterebileceği gibi basen ve bacakların da olduğundan daha fazla kilolu gözükmesine yol açacaktır. Kolların sarkık olmasın da ise sıfır kol ve ya askılı seçmek yerine kısa kollu omuzları kapatacak şekil de tulum seçimi yapılmalıdır. Böylelikle kolların sarkık ve kilolu kısmı kapatılarak kolun daha ince görünmesi sağlanacaktır. Kısa boyluların paçaları uzun tulum giyerek alttan topuklu ayakkabı giymesi ile bacak boyu oldukça uzun bir hal alacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta topuklu ayakkabının paça ile aynı boyda bitmesi yani ayakkabının pantolondan gözükmemesidir. Eğer ayakkabı ve ya topukları tulumun altından gözükürse bu verilmek istenen boy uzunluğunu kesecektir. Çizgili tulumlar da dikkat edilmesi gereken nokta ise çizgilerin hangi yöne doğru olduğudur. Çizgili tulum seçimi bu nedenle oldukça önemlidir. Yatay ve kalın çizgiler kişiyi olduğundan en az bir beş kilo fazla gösterecek ve belini kalın olarak yanse edecektir. Bu nedenle kalın ve yan çizgili tulumların tercih edilmemesi önerilmektedir. Boyuna ve ince çizgili ile renklendirilmiş tulumlar ise yan çizgili tulumların tam tersi olarak boy uzunluğunu daha fazla göstererek belin daha ince bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır.

Tüm bu tulum modellerine site üzerinden ulaşabilirsiniz. Kaliteli hizmet anlayışımız, müşteri odaklı çalışmamız ve müşteri memnuniyetini birinci sıraya taşımamız ile sizlere en güzel hizmeti sunmaktayız.

1